Technology

Kdo hýbe světem technologií

60s #jobstories
Podívej se do firem

Technologický průmysl
není jen o vzorečcích

Technika a rok 2019. Skládací smartphone i rozlišení 8K

Rok 2019 zaklepal na dveře a slibuje tucty technologických novinek, pokroky ve vědě i cesty do vesmíru. 8K, VR i AR se začnou stávat podstatnou součástí našich životů...

Kam nás tlačí technologie? Trh práce na prahu robokalypsy

Českem prochází strašidlo, strašidlo Průmyslu 4.0. Nejtvrdší data z různých studií tvrdí, že počet pracovních míst v Česku poklesne až o 52 % (McKinsey Institut). Dokážeme se s robokalypsou vypořádat? Nebo to všechno bude úplně jinak?

Získat titul z praxe: Když skloubíte to nejlepší z obou světů

Sáhnout si na technologie, na které byste si jinak nesáhli. Podílet se na něčem, co může být už zanedlouho uvedeno do běžného života. A ještě za to být placeni. I tak může vypadat vaše doktorské studium, když se rozhodnete spojit síly s partnerem mimo akademickou sféru – třeba jako Vojtěch Kučera a Jan Pavlík, kteří na svých doktorátech momentálně spolupracují se společností ŠKODA AUTO.

Našlápnutá kariéra už při škole? „Firemní“ diplomka nebo stáž!

Možná máš zrovna plnou hlavu přednášek a zkoušek a „co po škole?“ je to poslední, na co myslíš. A to je fajn v prváku nebo v druháku, čím víc se ale škola chýlí ke konci, tím se ti bude tahle otázka točit v hlavě častěji. Jak začít? A kde? A kdy? A už to jede – myšlenkové tornádo! Ale neboj! Nezoufej a čti dál, máme pro tebe pár tipů, jak všechno zvládnout včas a co nejlépe.

Studenta Automotive Party: Moderní doprava má sílu změnit celou společnost

Hyperloop, inteligentní auta nebo 3D infrastruktura - všechny tyhle koncepty moderní dopravy už dávno nejsou jen vizí na papíře. Naopak. Vývojová centra dopravních firem a architektonické kanceláře už několik let pracují na tom, abychom si v blízké budoucnosti mohli vozit zadky daleko pohodlněji, než jsme si dřív vůbec dokázali představit. Technologie už máme, při zemi tak návrhy drží hlavně politika a (ne)schopnost rozhodovat o věcech v delším časovém horizontu.

Když se vesmír snoubí se
Zemí – rozhovor s
Tomášem Rouskem, pozemským i vesmírným architektem

Kdekdo sní o tom, být vesmírným kovbojem. Tomáš Rousek se stal rovnou vesmírným architektem. Mimo vesmír má ale bohaté zkušenosti s architekturou na Zemi a zajímá se taky o budoucnost dopravy - ať už jde o českou infrastrukturu, přepravu lidí pomocí dronů, nebo Loop a Hyperloop dopravu mezi Prahou, Brnem a Berlínem. Má jeho profese budoucnost a letěl by na Mars? Zeptali jsme se.

Tesla vs. etika. Jsou samořiditelná auta amorální?

Technologický pokrok (nejen) v Automotive oblasti jde kupředu mílovými kroky. S různými technologiemi a vychytávkami jako by se každý den trhal pytel, některé ale mohou na naši společnost působit dosti dvousečně – například autonomní auta. Jsou ve vývoji, někde už v testování, všichni se na ně těšíme, ale i když zrovna nedělají chyby, nejsme s jejich mechanickým rozhodováním často spokojeni. Proč? Co od nich tedy vlastně očekáváme?

Bydlení na Marsu. NASA zveřejnila 5 vítězných modelů designové výzvy

Postavit si vlastní svět? Zasadit strom? Nebo cestovat krevním řečištěm? V NeosVR jde všechno. Postačí k tomu prakticky jen mobil a VR headset. O výrobě nových světů a výuce ve 21. století jsme si povídali s Karlem Hulcem a doc. Petrem Klánem.

Nové technologie ve výuce. Jak virtuální realita mění vzdělávání?

Postavit si vlastní svět? Zasadit strom? Nebo cestovat krevním řečištěm? V NeosVR jde všechno. Postačí k tomu prakticky jen mobil a VR headset. O výrobě nových světů a výuce ve 21. století jsme si povídali s Karlem Hulcem a doc. Petrem Klánem.

Když si na Wall Street neví rady aneb moderní technologické procesy ve finančnictví

Přijdou do EY. Vážně. Svět se vyvíjí raketovým tempem a ani v oblasti financí a bankovnictví, která patří k základním pilířům naší společnosti, tomu není jinak. A nemyslíme tím jen internet banking v mobilu nebo spekulace o tom, co s kryptoměnami. Banky čelí dnes a denně obrovským výzvám nejen ze strany klientů a bez moderních technologií by to zkrátka nezvládaly. Naštěstí v tom ale nejsou samy a pomoct jim můžete třeba i vy.

Tramvaje budoucnosti

Jestli vás zajímá kolejová doprava a nebyli jste koncem září v Berlíně, jako byste neexistovali. V 41 halách a rozsáhlém outdoor prostoru tam totiž probíhal jeden z nejprestižnějších mezinárodních technologických veletrhů - InnoTrans. Mezi téměř třemi tisíci vystavovateli ze šedesáti zemí světa Česko reprezentovala plzeňská Škoda Transportation, která s sebou přivezla spoustu novinek a zajímavostí. Třeba tramvaj budoucnosti, kterou si u jejího stánku mohli návštěvníci prohlédnout pomocí virtuální reality.

Nanotechnologie v šatníku. S českou designérkou o technologii budoucnosti

Česká designérka Lada Vyvialová Tomečková v roce 2014 založila svou vlastní značku LADA. Navrhuje mininalistické ženské oděvy, klobouky, obuv i koženou galanterii pro „ženy, které znají svou hodnotu, vědí, co chtějí a do čeho investují”. Módu spojuje nejen s udržitelným rozvojem, ale i s nanotechnologiemi českého patentu NanoAg. Má tato technologie budoucnost i v sériové výrobě?

#jobstories

Najdi job v oboru

Doktorandský program

ŠKODA AUTO

INŽENÝR ZKOUŠENÍ A OŽIVOVÁNÍ

Škoda Transportation