Škoda Auto

Největšího výrobce automobilů v České republice není třeba příliš představovat. Ovšem těch prvních míst má ŠKODA AUTO na svém kontě víc – v čele je jakožto největší česká firma i dle tržeb, stojí na předních příčkách českého exportu. Patří mezi největší zaměstnavatele v zemi a boduje coby nejžádanější společnost mezi studenty.
Ačkoliv je Škodovka spojována s městem Mladá Boleslav, kde kromě sídla společnosti a hlavního závodu, najdete také zázemí technického vývoje, její působení vede i za hranice České republiky. Zaměstnanci i čerství absolventi tu tak mají možnost pracovat na zahraničních projektech. Začít zde můžete jako student na stáži i jako absolvent díky Trainee programu.

#jobstory

Získat titul z praxe: Když skloubíte to nejlepší z obou světů

Sáhnout si na technologie, na které byste si jinak nesáhli. Podílet se na něčem, co může být už zanedlouho uvedeno do běžného života. A ještě za to být placeni. I tak může vypadat vaše doktorské studium, když se rozhodnete spojit síly s partnerem mimo akademickou sféru – třeba jako Vojtěch Kučera a Jan Pavlík, kteří na svých doktorátech momentálně spolupracují se společností ŠKODA AUTO.

Našlápnutá kariéra už při škole? „Firemní“ diplomka nebo stáž!

Možná máš zrovna plnou hlavu přednášek a zkoušek a „co po škole?“ je to poslední, na co myslíš. A to je fajn v prváku nebo v druháku, čím víc se ale škola chýlí ke konci, tím se ti bude tahle otázka točit v hlavě častěji. Jak začít? A kde? A kdy? A už to jede – myšlenkové tornádo! Ale neboj! Nezoufej a čti dál, máme pro tebe pár tipů, jak všechno zvládnout včas a co nejlépe.

Absolventi u vývoje automobilů? I takový je Trainee program

Potenciál automobilového průmyslu je obrovský. Kromě elektromobility a autonomního řízení, o kterých se hodně mluví, nás čeká i celá řada různých nových systémů a vychytávek, které si třeba dnes ještě ani nedokážeme představit. V budoucnu ale budou běžné a na jejich vývoji se můžete podílet i vy, a to i v případě, že budete teprve čerstvými absolventy – třeba jako Marek Šárovec a Mihai Belu, Trainees ze ŠKODA AUTO.

Elektromobil je mrtev. Ať žije elektromobil!

Budoucnost dopravy odvážně míří k elektromobilům. Je to ale jediná možnost, která se nám nabízí? Třeba leží v biopalivech, možná ve vodíku. A možná budeme za pár let v autech spíše létat než jezdit. S Janem Vernerem, který v rámci svého doktorátu ve spolupráci s automobilkou ŠKODA AUTO zkoumá, jakou zátěží je doprava pro životní prostředí, jsme se trochu zasnili do budoucnosti. Hlavně jsme se ale pod jeho vedením ponořili do tajů emisního testování, které je jedním z prvních kroků, jak účinně a relativně rychle zlepšit ekologickou situaci naší planety.

Bývalí stážisté. Dnes interní zaměstnanci

Už více než rok mohou být nadaní stážisti vybráni do programu Student Talent Pool (STP). Díky různým školením, přednáškám, setkání s manažery a dalším zajímavým eventům se mohou neustále posouvat dál, což se hodí třeba při hledání interní pozice. Ty jsou navíc členům STP nabízeny přednostně. O tom, že program opravdu funguje, se přesvědčila už řada bývalých členů. Jedněmi z nich jsou i Anet a Jirka, se kterými jsme udělali rozhovor.

CV jako první krok k přijetí do trainee programu

Prvním důležitým krokem k úspěchu v přijímacím řízení do Trainee programu je kvalitní životopis. A koho jiného se zeptat, jak na něj, než Gabriely Osičkové. Váš životopis se totiž pravděpodobně dostane do rukou právě jí.

Najdi job v oboru

Pro studenty

ŠKODA AUTO

Doktorandský program

ŠKODA AUTO