Škoda Transportation

Málokterá česká značka si zvládla vybudovat takové jméno, jako plzeňská Škoda Transportation. Jejich tramvaje, vlaky nebo trolejbusy vás po světě vozí už víc než stopadesát let. A když říkáme po světě, myslíme to doslova. Naskočit na tramvaj české výroby totiž můžete nejenom v Praze, ale třeba i v Lotyšsku, Číně nebo v Turecku. Škodovácké vlaky zase zanedlouho vyrazí na německé tratě pod hlavičkou místní Deutsche Bahn.  
Závody úspěšné společnosti najdete nejenom v už zmiňované Plzni, na provozu se podílí i sídla v Praze, Ostravě nebo Šumperku. Pokud vás tedy láká kariéra v jedné z nejúspěšnějších technologických firem republiky, možnosti jsou podobné jak na Moravě, tak i v Čechách. U srdce vás pak, kromě dobře odvedené práce, může hřát i fajn pocit z toho, že firma zůstala i přes všechny okolnosti pořád local.

#jobstory

Tramvaje budoucnosti

Jestli vás zajímá kolejová doprava a nebyli jste koncem září v Berlíně, jako byste neexistovali. V 41 halách a rozsáhlém outdoor prostoru tam totiž probíhal jeden z nejprestižnějších mezinárodních technologických veletrhů - InnoTrans. Mezi téměř třemi tisíci vystavovateli ze šedesáti zemí světa Česko reprezentovala plzeňská Škoda Transportation, která s sebou přivezla spoustu novinek a zajímavostí. Třeba tramvaj budoucnosti, kterou si u jejího stánku mohli návštěvníci prohlédnout pomocí virtuální reality.

Praxe už při škole je nutnost. A získat ji pořád ještě nelze všude

Praxe, praxe a zase praxe. To nám vysokoškolákům stále ještě nejvíc chybí – i když se snažíme rok od roku čím dál víc. Chyba není jen na naší straně, ale také v některých školách, které pořád ještě učí podle starých pouček, spíš než aby šly s dobou. Blýská se ale na lepší časy. Některé společnosti už teď s vysokými školami úzce spolupracují, vedou různé přednášky, cvičení, společné projekty, nebo třeba pomáhají

Najdi job v oboru

INŽENÝR ZKOUŠENÍ A OŽIVOVÁNÍ

Škoda Transportation